W dzisiejszych czasach, kiedy bardzo ciężko zwrócić uwagę klienta dobrze jest zdecydować się na dodawanie filmów lub materiału graficznego. Dzięki zastosowaniu tzw. visual content marketingu możemy przedstawić nasz produkt w superlatywach wykorzystując ciekawe narzędzia:


Youtube

Największy na świecie portal który umożliwia bezpłatne umieszczanie i odtwarzanie strumieniowe filmów. Autorami filmów są zarówno osoby prywatne jak i firmy. Dzięki ogromnej popularności daje on niepowtarzalną możliwość na przedstawienie swojej oferty na klipie filmowym, a w ten sposób zaciekawienie widza. Warto dodać, że według Google, dziennie na YouTube umieszczanych jest ponad 85 tys. filmów.


Vimeo

Jest to serwis internetowy umożliwiający udostępnianie i oglądanie filmów przez użytkowników. Dzięki temu serwisowi możesz wykorzystać visual content marketing do promocji oraz reklamy swoich produktów i usług. Vimeo odwiedza 135 milionów ludzi miesięcznie oraz posiada ponad 22 miliony zarejestrowanych
użytkowników.

Flickr

Co zrobić aby zwrócić uwagę klienta? Warto przedstawić mu starannie przygotowany materiał wizualny za pomocą serwisu internetowego Flickr. Stworzony do gromadzenia i udostępniania zdjęć serwis jest dopełnieniem naszej oferty. Dzięki niemu możemy zdobyć klientów głównie z USA i Kanady bo stamtąd pochodzi najwięcej jego użytkowników.

Instagram

Instagram jest platformą, na której konta mają miliony użytkowników. Jest to żyła złota dla Twojej firmy. Liczba osób, która codziennie bywa na tym portalu jest ogromna. Platforma ta rozwija się z każdym dniem coraz szybciej i prężniej. Możesz tutaj rozreklamować swoją firmę w bardzo szerokim zakresie, gdyż jej użytkownicy to mieszkańcy każdego zakątka na ziemi. Wstawiając zdjęcia swoich produktów możesz pokazać swoją branże od podszewki, użytkownicy uwielbiają oglądać zdjęcia, Twoja firma oprócz tego, że umożliwi przyjemność z oglądania to także może zachęcić do zakupu danych produktów.

Pinterest

Jest to serwis społecznościowy przeznaczony do kolekcjonowania i porządkowania zebranych materiałów wizualnych. Dzięki niemu masz możliwość nie tylko przedstawienia swojej oferty i zbudowania poczucia zaufania wśród klientów ale także graficznego zaciekawienia odbiorców. Serwis ten zyskuje coraz to większą popularność. Już teraz klasowany jest w top5 najchętniej używanych portali społecznościowych.