Serwisy ogłoszeniowe

Ogłoszenia internetowe na darmowych jak i płatnych serwisach to znakomity sposób aby dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych odbiorców. Na polskim rynku funkcjonuje kilkadziesiąt bardzo popularnych serwisów ogłoszeniowych, które każdego dnia odwiedza tysiące internautów. Umieszczenie więc ogłoszenia z Państwa ofertą w takim miejscu stwarza doskonałe możliwości do przyciągnięcia uwagi klienta.

To jednak nie jedyna korzyść wynikająca z dodawania ogłoszeń na tego rodzaju portale. Dodawanie ogłoszeń internetowych z linkiem który prowadzi do Państwa strony czy też sklepu to bardzo dobry sposób na dywersyfikację metod pozycjonowania danej witryny internetowej.

Każde tego rodzaju ogłoszenie tworzone jest na podstawie unikalnych tekstów reklamowych prezentujących dany produkt lub też usługę. Zawiera ono niezbędne dane teleadresowe oraz oczywiście odnośnik do sklepu czy też strony www. Niezwykle istotne jest również dobranie odpowiedni kategorii do której trafić ma dane ogłoszenie. Serwisy ogłoszeniowe są odwiedzane przez osoby które wiedzą czego szukają więc będą oni wchodzić do konkretnej kategorii na stronie.

 

Poniżej prezentujemy Państwu listę kilka najbardziej znaczących portali ogłoszeniowych w naszym kraju.

OLX

To serwis który jeszcze jakiś czas temu funkcjonował pond nazwą tablica.pl i przeznaczony jest dla ogłoszeniodawców, którzy chcą znaleźć odbiorców blisko  swojej okolicy. Interfejs jak i opcje wyszukiwania są bardzo łatwe i przyjemne dlatego użytkowanie serwisu nie przysporzy nikomu trudności. Pośród dostępnych kategorii oferowanych przez OLX znajdują się również zakładki „oddam za darmo” i „wymienię”. Obecnie zamieszczenie ogłoszenia jest w pełni bezpłatne jednak obowiązują limity po przekroczeniu których klient będzie musiał ponieść odpowiednią opłatę.

Gumtree

Serwis ten funkcjonuje na naszym rynku już od 2004 roku gdy tylko nasz kraj przystąpił do Unii Europejskiej. Dodawanie ogłoszeń jest w pełni darmowe. Ponadto osobom którym zależy na tym aby zwrócić uwagę klientów na swoją ofertę dostępne są specjalne pakiety wyróżnień i podświetleń dostępne za opłatą. Dodatkowo do dyspozycji użytkowników dostępna jest galeria na głównej stronie za którą portal pobiera dodatkową opłatę. Serwis znakomicie nadaje się do reklamowania produktów jednak obecnie w głównej mierze można znaleźć na nim ogłoszenie o pracę oraz oferty mieszkaniowe.

Alegratka

Jest to serwis ogłoszeniowy należący do grupy Polskapresse, który działa od 2000 roku. Posiada on bardzo rozbudowaną bazę kategorii do których możemy przypisać nasze ogłoszenie. Na tle konkurencji ten serwis ogłoszeniowy wyróżnia się bardzo długim czasem aktywności ogłoszenia. Możliwe jest ustawienie jego aktywności nawet na 90 dni co przekłada się na lepszą możliwość dotarcia do dużej grupy odbiorców. Podobnie jak konkurencja Alegratka również umożliwia wyróżnienie swojego ogłoszenia za stosowną opłatą.

Sprzedajemy.pl

To kolejny z bardzo popularnych serwisów ogłoszeniowych. Do jego zalet należy zaliczyć nastawienie na lokalnych użytkowników oraz bezpłatne dodawanie ofert sprzedażowych. Serwis ten jest nastawiony na sprzedaż towarów więc nie uświadczymy na nim treści mówiących o wymianie produktu na inny czy też ofert pracy. Sprawia to, że serwis znacząco zyskuje na czytelności jeżeli naszym celem są zakupy danego produktu. Sprzedajemy.pl jest idealnym wyborem dla osób które wiedzą czego szukają i chcą nabyć w atrakcyjnej cenie dany towar.