Sesje reklamowa, reklamy produktowe, modeling, reklama z modelka i modelem
Sesje zdjęciowe do reklam – Agencja modelingowa e-prom
29 czerwca 2021
allegro one box
Zielone automaty paczkowe one box by allegro
17 grudnia 2021
black friday

black friday

Black Friday – W Polsce nie możemy liczyć na tak spektakularne wyprzedaże jak w Stanach Zjednoczonych, ale również nasi przedawcy zauważyli kolejną możliwość zarobienia i namówienia klientów na nowe zakupy. Oczywiście między różnymi ofertami, można znaleźć w tym czasie produkty w znacznie obniżonych cenach, ale równie często promocje to po prostu żonglerka cenami. Urząd ochrony konkurencji od lat ostrzega przed nieuczciwymi działaniami sprzedawców. Z okazji czarnego piątku często oferty są sztucznie tworzone i w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z atrakcyjnymi propozycjami. Sklepy internetowe i sklepy stacjonarne często już kilka tygodni przed czarnym piątkiem stopniowo podwyższają ceny, aby potem zaoferować naiwnym klientom “gigantyczne” promocje. Warto w spokoju i rozwagą przyjrzeć się ofertom, które nas interesują w ramach danej okazji.

Black Friday 2021

Najbardziej przydatny przy robieniu zakupów w czasie black friday jest zdrowy rozsądek . Pośpiech to zawsze zły doradca. Aby nie dać się oszukać i zrobić zakupy, które będą dla nas faktycznie dobrą i opłacalną, okazją, warto przyjrzeć się dokładnie proponowanym przez sprzedawców ofertom. Doskonałym narzędziem są popularne porównywarki cenowe, które mają możliwość obserwowania historii ceny danego produktu. W zależności od wybranego typu oferują one półroczna lub roczną historię zmiany cen. Dane uzyskane w wiarygodnych porównywarkach, pozwolą faktycznie sprawdzić czy cena danego produktu jest dla nas atrakcyjna, czy została sztucznie obniżona przez sprzedawców z okazji black friday. Promocyjne przynęty mają różną formę. Naszą uwagę powinny również zwrócić, wszystkie promocje w stylu “2+1 gratis” . Warto w takiej sytuacji, porównać cenę jednostkową produktu i zobaczyć czy faktycznie kolejna sztuka jest dla nas darmowa. Istotną sprawą są również warunki promocji, niejasne naliczanie rabatów to duży problem przy promocyjnych ofertach. Sprzedawca informując o promocji jest zobowiązany do jasnego i przejrzystego poinformowania nas o warunkach udzielanych rabatów i obniżek. Jak uchronić się przed fałszywymi obniżkami sprzedaż na allegro

Jak nie dać się oszukać?

Możliwość zrobienia kiepskiego zakupu, w czasie czarnego piątku może mieć miejsce w placówkach stacjonarnych jak i w ich internetowych odpowiednikach. Nie ma tutaj znaczenia miejsce zakupu.

W przypadku sklepów stacjonarnych ustrzec nas przed nietrafioną decyzją zakupową może sprawdzenie historii cen, porównanie ofert w innych sklepach, dokładne zapoznanie się z ewentualnymi kosztami dostawy oraz warunkami uzyskiwania proponowanych rabatów. Racjonalne porównywanie oferty i analizowanie jej bez pospiechu mogą, ustrzec nas przed przepłaceniem za dany produkt. Impulsywne zakupy rzadko są dobrym rozwiązaniem.

W przypadku sklepów internetowych, istotne jest na pierwszym miejscu sprawdzenie czy odwiedzona strona jest faktycznie legalnym sklepem, czy tylko fasadą dla oszustów. Black Week i okres przedświąteczny to prawdziwe żniwa dla osób, które podszywając się pod sklep internetowy mają zamiar oszukać potencjalnych klientów. Aby uwiarygodnić sklep sprawdź: opinie o nim, poprawności podanych danych adresowych, warunki zwrotu i regulamin sklepu. Warto poszukać informacji o sklepie na niezależnych portalach i w mediach społecznościowych. Podejrzane jest również, oferowanie przez sklep tylko jednej formy płatności. Często sprzedawca oferuje produkty łudząco podobne do tych, które nas interesują i również w ten sposób możemy stać się ofiarą oszustwa. Nie otrzymując po zapłaceniu za

Wszystkim konsumentom zalecamy ostrożność, dokonując zakupu należy w spokoju sprawdzić wysokość rzeczywistego opustu cenowego, sprawdzić cechy charakterystyczne interesującego nas produktu, porównać resztę asortymentu z promowanymi, atrakcyjnymi ofertami. Sprawdź również nasz poprzedni artykuł Sesje zdjęciowe do reklam z modelką i modelem.

Karolina Bladowska
Karolina Bladowska
Copywriter w firmie e-prom

Komentarze są wyłączone.