fbpx

Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

// znajdź klientów w mediach społecznościowych

UX, UI - audyt strony internetowej

Analiza

Znajdziemy niedziałające elementy na Państwa stronie www i podpowiemy co w nich zmienić.

Pomoc

Raport będzie przygotowany w prosty i czytelny dla laika sposób, a wszystkie przykłady poparte zdjęciami.

Suplement

Do audytu zostanie dodany suplement, ilustrujący w pełni proponowane do wdrożenia zmiany.

// czy potrzebujesz audytu?

Czy potrzebujesz audytu UX i UI?

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie funkcjonowania w biznesie bez obecności strony internetowej. Jest to jedno z najważniejszych narzędzi marketingowych, które pozwala na zdobywanie nowych klientów i utrzymywanie stałej relacji z obecnymi. Dlatego też ważne jest, aby strona www była atrakcyjna i łatwa w obsłudze. W tym celu warto zastosować audyt ekspercki UX i UI, który pozwoli na poprawę jakości funkcjonowania witryny. Na czym polega audyt UX i UI?

// postaw na jakość

Audyt UX - audyt użyteczności

Audyt UX przeprowadzany na stronie www to proces analizy doświadczenia użytkowników w interakcji z daną stroną. Celem tego typu audytu jest poprawa ergonomii i użyteczności strony, a także zwiększenie efektywności i satysfakcji użytkowników. Przeprowadzenie audytu UX pozwala na dokładne zbadanie strony internetowej pod kątem dostępności, łatwości w użytkowaniu, intuicyjności i komunikacji z użytkownikami. W przypadku sklepów internetowych, audyt UX jest szczególnie ważny. Klienci, którzy korzystają z tego typu stron, mają określone oczekiwania i wymagania, a brak dostosowania się do nich może skutkować utratą potencjalnych klientów. Taki audyt strony internetowej pozwala na sprawdzenie, jak użytkownicy poruszają się po stronie, jak łatwo znajdują produkty, jakie mają problemy z zamówieniem i jakie błędy popełniają.

// w czym pomaga audyt?

Kluczowe narzędzie poprawy funkcjonowania  witryny - błędy podstawowe i błędy krytyczne. Analiza heurystyczna w audycie UX

Jednym z najważniejszych elementów, które powinny zostać zbadane w trakcie audytu UX, są błędy krytyczne. Należy wskazać, jakie błędy powodują najwięcej problemów i jak można je wyeliminować. Niezbędne jest również zapewnienie skutecznej obsługi błędów, aby użytkownik miał poczucie, że jego problemy są rozwiązywane. Przykładowo, w przypadku błędów przy wprowadzaniu danych w formularzach, warto zastosować odpowiednie komunikaty, które pomogą użytkownikowi w szybkim rozwiązaniu problemu.

Kolejnym narzędziem, które może zostać zastosowane podczas audytu UX, jest analiza heurystyczna. Polega ona na przeprowadzeniu testów, które identyfikują problemy z funkcjonowaniem strony i wskazują możliwe sposoby ich rozwiązania. Analiza ta pomaga znaleźć problemy użyteczności w przestrzeni, jaką jest interfejs użytkownika. Tak więc, audyt użyteczności strony to bardzo ważne narzędzie, które pozwala na zidentyfikowanie problemów z funkcjonowaniem strony internetowej i poprawę doświadczenia użytkownika. Dlatego warto regularnie przeprowadzać audyt UX i UI, aby zapewnić skuteczne i efektywne funkcjonowanie strony www oraz zwiększyć jej atrakcyjność dla klientów.

// jak to sie robi?

Audyt user experience - zobacz, jak przeprowadzamy go w E-prom!

Audyt UX przeprowadzamy za pomocą metody Schneidermana – jednego z ojców dzisiejszego UX/UI designu. Razem z Donem Normanem i Jakobem Nielsenem, Schneiderman odpowiada za to, jak dzisiaj patrzymy na projektowanie stron i aplikacji. Jego filozofia opiera się na ośmiu krokach, które są uzupełnione zasadą projektowania stron internetowych. W ramach audytu UX stosujemy tę metodologię.

9 zasad projektowania stron internetowych to zbiór wytycznych, które określają jak powinna być zaprojektowana nowoczesna strona internetowa. Ich zastosowanie ma na celu zapobieganie chaosowi, braku intuicyjności i przestarzałości witryny. Choć nie jest konieczne, aby każda zasada była spełniona w 100%, ich zastosowanie może pomóc wyróżnić się na tle konkurencji oraz zaproponować lepsze rozwiązania.

// sposób wprost z uniwersytetu Maryland

Ben Scheiderman i nie tylko...

Projektowanie interfejsów metodą Bena Scheidermana opiera się na ośmiu złotych zasadach, które należy przestrzegać. Pierwszym punktem jest określenie celu strony internetowej, który może mieć różne zastosowania, takie jak autopromocja, sprzedaż, promocja treści lub wymiana poglądów. Następnie należy zadbać o prostotę i spójność przekazu, zapewniając jednolity font, kolorystykę i rozmiar elementów na stronie.

Ważnym aspektem jest również nawigacja, która powinna być jasna i przejrzysta, aby użytkownicy mogli łatwo poruszać się po stronie. Treść na stronie powinna być rozmieszczona w układzie F-kształtnym, a jej hierarchia powinna odpowiadać jej istotności. Ważne jest również odpowiednie rozmieszczenie elementów na stronie, takich jak nagłówki, obrazy i przestrzeń negatywna.

Kolejnym punktem jest optymalizacja treści, którą zwykle przeprowadzają osoby związane z SEO. Projektanci interfejsów skupiają się natomiast na wyświetlaniu treści w jak najlepszy sposób. Layout strony powinien być wpisany w siatkę, co ułatwia jego podział na sekcje i zapewnia zachowanie proporcji. Czas ładowania strony jest również ważny, ponieważ strony, które ładują się powoli, zniechęcają użytkowników do ich przeglądania.

Ostatnim punktem jest responsywność strony, która powinna być dostosowana do różnych urządzeń, takich jak telefony, tablety, laptopy czy monitory. Wszystkie te punkty są ważne, aby projektowanie interfejsów było skuteczne i przyciągało użytkowników.

Zapewnij skuteczną obsługę błędów i popraw doświadczenie użytkownika podczas korzystania z Twojej strony www!

// zaufaj fachowcom

Polecają nas

Domki nad Potokiem
Domki nad Potokiem
Strona wykonana przez firmę E-Prom wygląda znakomicie i ładuje się bardzo szybko. Jesteśmy bardzo zadowoleni!
Wymiana.com
Wymiana.com
Współpraca z E-Prom była dla nas bardzo pozytywnym doświadczeniem. Zespół tej firmy wykazał się dużą kreatywnością!
EcoEnergy Drive
EcoEnergy Drive
Jesteśmy bardzo zadowoleni z współpracy! Polecamy każdemu, kto szuka profesjonalnych i skutecznych rozwiązań.
PWSZ
PWSZ
Profesjonalne podejście do klienta, bogata oferta świadczonych usług i terminowe wykonanie powierzonych zadań.
T&E Herbalists Ltd
T&E Herbalists Ltd
Jesteśmy zachwyceni współpracą! Pełny profesjonalizm i podejście! Częsty kontakt z nami i konsultacje, sprawnie i terminowo.
Bubbles&Candies
Bubbles&Candies
Nasza współpraca z E-Prom trwa już dobrze ponad rok. Jesteśmy zachwyceni ich profesjonalizmem i stałą opieką!
Zaslony-firany.pl
Zaslony-firany.pl
Współpracujemy z E-prom na tyle długo, aby widzieć efekty ich działań. Na bieżąco korzystamy z ich wiedzy i doświadczenia.
Rak - Bis
Rak - Bis
Polecam w 100%. Odkąd E-prom zajął się pozycjonowaniem mojej strony widzę realny przyrost klientów z sieci.