fbpx

Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

// znajdź klientów w mediach społecznościowych

Jak zostać modelem?

// czy masz czego potrzeba?

Modeling - pierwsze kroki, które należy podjąć.

Zawód fotomodelki kojarzy się z luksusowym życiem, podróżami dookoła świata, pięknymi ubraniami czy oszałamianymi zdjęciami w różnych magazynach. Jak naprawdę wygląda fotomodeling? Jak zostać modelem, modelką? Jakie warunki trzeba spełnić?

Pierwsze kroki do świata modelingu mogą być wyboiste. Wygląd w świecie mody jest bardzo ważny, ale model lub modelka powinni jeszcze pamiętać o kilku innych, równie istotnych kwestiach. Osoby które chcą zacząć swoją przygodę w modelingu nie muszą mieć wyższego wykształcenia ani specjalnych osiągnięć, ale ważne jest to, żeby:

  • umieć szybko nawiązywać kontakty z ludźmi,
  • nie bać się wystąpień publicznych,
  • być zaangażowanym,
  • posiadać urodę i wdzięk
// zawód pełen mozliwości

Zostać modelką, a może zostać fotomodelką? To spora różnica.

Planujesz karierę w modelingu? Bardziej praktycznym wyborem może okazać się kariera w fotomodelingu. Fotomodel lub fotomodelka jest bardziej wyspecjalizowanym zawodem. Dotyczy to nie tylko umiejętności praktycznych, ale także warunków fizycznych. Chociaż dziewczyny wysokie i szczupłe są zwykle wybierane do „chodzenia na pokazie”, klienci, którzy zamawiają sesje zdjęciowe np. ubrań, nie zwracają już uwagi na pewne cechy w przypadku fotomodelingu. Z wyglądu najważniejsza jest twarz. Wzrost nie jest już ważnym czynnikiem w zostaniu fotomodelką. Co więcej, obecnie duże marki chętniej stawiają nawet na modeli plus size.

Co więcej, istnieje coś takiego jak „part models” – to dziedzina fotomodelingu, w której są fotografowane tylko niektóre części ciała, np. ręce, nogi czy włosy. Dzięki temu w fotomodelingu może startować każdy.

// kariera na całe życie?

Fotomodeling - stały zarobek

Fotomodeling może okazać się dużo rentowniejszą profesją. Po pierwsze, zleceń z branży fotomodelingu jest znacznie więcej! Co więcej, dobrze udokumentowane portfolio z sesji zdjęciowych gwarantuje otrzymywanie zleceń przez bardzo długi czas, a jak pewnie wiesz, każdy sklep internetowy potrzebuje dużej ilości ciekawych zdjęć swoich produktów, by sprzedawać je z powodzeniem.

Sklepy internetowe nie lubią rozstawać się ze swoimi fotomodelkami. Po udanej współpracy jako fotomodelka możesz liczyć na szybki napływ ponownych zleceń – zawsze bowiem znajdzie się nowy produkt lub usługa jaką trzeba będzie zareklamować swoim wizerunkiem. Aktualnie każda marka potrzebuje obecnie „swojej twarzy” o konkretnym profilu urody. To właśnie z tego powodu można przymknąć oko na pewne „niedociągnięcia” ciała. W fotomodelingu wiek nie gra roli, ponieważ każda branża potrzebuje swojego przedstawiciela.

// katalog twoich zdjęć

Portfolio - co to takiego i dlaczego jest konieczne?

Fotomodelki czy modele na całym świecie nie zgłaszają się do pracy poprzez wysłanie CV niczym tak, jak typowy „Jan Kowalski”. Na samo dzień dobry jest konieczne portfolio. Pamiętaj o wyraźnych zdjęciach twarzy oraz fotografiach pokazujących całą sylwetkę. Unikaj również makijażu! Wszelkie mankamenty zostaną wykryte na tak zwanym castingu, a więc szkoda Twojego czasu na takie oszukiwanie. Większość fotografii fotomodelek wygląda najlepiej, jeśli zawiera wśród zdjęć dwa zdjęcia portretowe – jedno uśmiechnięte, drugie poważne. W portfolio modelki muszą się znaleźć również fotografie sylwetki.

// jak rozpocząć karierę?

Jak zostać fotomodelką lub fotomodelem?

Podstawową decyzją (być może najważniejszą), jaką musisz podjąć na początku kariery modelki, jest wybór odpowiedniej agencji, która w najbliższej przyszłości skontaktuje się z Tobą i być może poprowadzi Twoją karierę. Modelem można zostać poprzez przyjście na casting do firmy, która taki organizuje lub przez nasza agencję modeli, która organizuje różne sesje. Dzięki współpracy z agencją modelingową rozpoczynasz współprace z ludźmi z „branży”, którzy pomogą Ci dotrzeć na szczyt.

Główną zadaniem modela lub modelki jest promowanie produktów poprzez pozowanie do zdjęć lub filmów. W ten sposób model i modelka przyciągają uwagę widzów i zachęca ich do zakupu. Jeśli uważasz, że jest to odpowiednie dla Ciebie, skontaktuj się z nami. Niech chętni do współpracy prześlą formularz zgłoszeniowy ( mile widziane zdjęcia z Waszych innych sesji foto) na adres e-mail: biznes@e-prom.com.pl

Możesz tez do Nas zadzwonić pod numer 537 196 791 i dopytać o szczegóły z zakresu modelingu i warunków współpracy. Śledźcie nas również na naszej grupie na Facebooku, gdzie publikujemy nowości i informujemy o ofercie, zobacz TU.

// zaufaj fachowcom

Polecają nas

Domki nad Potokiem
Domki nad Potokiem
Strona wykonana przez firmę E-Prom wygląda znakomicie i ładuje się bardzo szybko. Jesteśmy bardzo zadowoleni!
Wymiana.com
Wymiana.com
Współpraca z E-Prom była dla nas bardzo pozytywnym doświadczeniem. Zespół tej firmy wykazał się dużą kreatywnością!
EcoEnergy Drive
EcoEnergy Drive
Jesteśmy bardzo zadowoleni z współpracy! Polecamy każdemu, kto szuka profesjonalnych i skutecznych rozwiązań.
PWSZ
PWSZ
Profesjonalne podejście do klienta, bogata oferta świadczonych usług i terminowe wykonanie powierzonych zadań.
T&E Herbalists Ltd
T&E Herbalists Ltd
Jesteśmy zachwyceni współpracą! Pełny profesjonalizm i podejście! Częsty kontakt z nami i konsultacje, sprawnie i terminowo.
Bubbles&Candies
Bubbles&Candies
Nasza współpraca z E-Prom trwa już dobrze ponad rok. Jesteśmy zachwyceni ich profesjonalizmem i stałą opieką!
Zaslony-firany.pl
Zaslony-firany.pl
Współpracujemy z E-prom na tyle długo, aby widzieć efekty ich działań. Na bieżąco korzystamy z ich wiedzy i doświadczenia.
Rak - Bis
Rak - Bis
Polecam w 100%. Odkąd E-prom zajął się pozycjonowaniem mojej strony widzę realny przyrost klientów z sieci.