Zarobki sprzedawcy Amazon
40% Sprzedawców na Amazon zarabia 17 tysięcy złotych. Niektórzy dużo więcej…
23 lutego 2021
4 sposoby na zwiekszenie sprzedaży w sklepie internetowym
Jak znacznie zwiększyć konwersje w sklepie internetowym – poznaj 4 sposoby.
12 maja 2021

Zawód Fotomodelki kojarzy się z luksusowym życiem, podróżami dookoła świata, pięknymi ubraniami czy oszałamianymi zdjęciami w różnych magazynach. Jak naprawdę wygląda fotomodeling? Jak zostać modelem, modelką, jakie warunki trzeba spełnić?

Pierwsze kroki do świata modelingu mogą być wyboiste. Wygląd w świecie mody jest bardzo ważny, ale model lub modelka powinni jeszcze pamiętać o kilku innych, równie istotnych kwestiach. Osoby które chcą zacząć swoją przygodę w modelingu nie muszą mieć wyższego wykształcenia ani specjalnych osiągnięć ale ważne jest to żeby:

  • umieć szybko nawiązywać kontakty z ludźmi,
  • nie bać się wystąpień publicznych,
  • być zaangażowanym,
  • posiadać urodę i wdzięk
Fotomodel nie musi być wysoki. Nie ogranicza go również wiek.

Zostać modelką a może zostać fotomodelką? To spora różnica.

Planujesz karierę w modelingu? Bardziej praktycznym wyborem może okazać się kariera w fotomodelingu. Fotomodel lub fotomodelka jest bardziej wyspecjalizowanym zawodem. Dotyczy to nie tylko umiejętności praktycznych, ale także warunków fizycznych. Chociaż dziewczyny wysokie i szczupłe są zwykle wybierane do „chodzenia po pokazie”, klienci, którzy zamawiają sesje zdjęciowe np. ubrań nie zwracają już tak uwagi na pewne cechy w przypadku fotomodelingu. Z wyglądu najważniejsza jest twarz. Wzrost nie jest już ważnym czynnikiem w zastaniu fotomodelką. Co więcej obecnie duże marki chętniej stawiają nawet na modeli plus size.

Co więcej, istnieje coś takiego jak “part models” – to dziedzina fotomodelingu w której są fotografowane tylko niektóre części ciała, np. ręce, nogi czy włosy. Dzięki temu w fotomodelingu może startować każdy.

Fotomodeling – stały zarobek

Fotomodeling może się okazać dużo rentowniejszą profesją. Po pierwsze zleceń z branży fotomodelingu jest znacznie więcej! Co więcej dobrze udokumentowane portfolio z sesji zdjęciowych gwarantuje otrzymywanie zleceń przez bardzo długi czas, a jak pewnie wiesz, każdy sklep internetowy potrzebuje dużej ilości ciekawych zdjęć swoich produktów, by sprzedawać swoje produkty z powodzeniem.

Jak zostać modelką, która ma ciągle zlecenia.

Sklepy internetowe nie lubią rozstawać się ze swoimi fotomodelkami. Po udanej współpracy jako fotomodelka możesz liczyć na szybki napływ ponownych zleceń – zawsze bowiem znajdzie się nowy produkt lub usługa jaką trzeba będzie zareklamować swoim wizerunkiem. Aktualnie każda marka potrzebuje obecnie “swojej twarzy” o konkretnym profilu urody. To właśnie z tego powodu można przymknąć oko na pewne “niedociągniecia” ciała. W fotomodelingu wiek nie gra roli. Ponieważ każda branża potrzebuje swojego przedstawiciela.

Portfolio co to takiego i dlaczego jest konieczne?

Fotomodelki czy modele na całym świecie nie zgłaszają się do pracy przez wysłanie CV niczym tak jak typowy “Jan Kowalski”. Na samo dzień dobry jest konieczne portfolio. Pamiętaj o wyraźnych zdjęciach twarzy oraz fotografiach pokazujących całą sylwetkę. Unikaj również makijażu! Wszelkie mankamenty zostaną wykryte na tak zwanym castingu a więc szkoda Twojego czasu na takie oszukiwanie. Większość fotografii fotomodelek wygląda najlepiej jeśli zawiera na zdjęciach dwa zdjęcia portretowe – jedno uśmiechnięte, drugie poważne. W portfolio modelki muszą się znaleźć również fotografie sylwetki.

Jak zostać fotomodelką lub fotomodelem?

Podstawową decyzją (być może najważniejszą), jaką musisz podjąć na początku kariery modelki, jest wybór odpowiedniej agencji, która w najbliższej przyszłości skontaktuje się z Tobą i być może poprowadzi Twoją karierę. Modelem można zostać poprzez przyjście na casting do firmy która taki organizuje lub przez agencję modeli i modelek która organizuje różne sesje. Dzięki współpracy z agencją modelingową rozpoczynasz współprace z ludźmi z “branży”, którzy pomogą Ci dotrzeć na szczyt.

Główną zadaniem modela lub modelki jest promowanie produktów poprzez pozowanie do zdjęć lub filmów. W ten sposób model i modelka przyciąga uwagę widzów i zachęca ich do zakupu. Jeśli uważasz, że jest to odpowiednie dla Ciebie, skontaktuj się z nami. Na pewno skontaktujemy się z Tobą. Niech chętni do współpracy prześlą formularz zgłoszeniowy ( mile widziane zdjęcia z Waszych innych sesji foto) na adres e-mail: modeling@e-prom.com.pl

Możesz tez do Nas zadzwonić pod numer 786 270 170 i dopytać o szczegóły z zakresu modelingu i warunków współpracy. Śledźcie nas również na naszej grupie na Facebooku gdzie publikujemy nowości i informujemy o ofercie: https://www.facebook.com/groups/508026560168600

Komentarze są wyłączone.