fbpx

Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

// bezpieczne miejsce dla twoich towarów

Magazynowanie

Wybór gospodarki magazynowej to jedna z pierwszych, najważniejszych decyzji przed czy tuż po uruchomieniu sklepu internetowego. W zależności od wielkości sklepu, ilości zamówień i szybkości rozwoju, rozwiązania mogą być różne.

Znajomość platform

Pracujemy z E-Bay, Allegro i innymi od lat.

Elastyczne umowy

Oferta dostosowana do Twoich potrzeb.

Doświadczenie

Jesteśmy na rynku od 20 lat! Wiemy co robimy!

Twój opiekun

Własny opiekun, który zawsze odbiera telefon.

Bezpieczne metody

Stosujemy wyłącznie legalne metody.

Elastyczne umowy

Oferta dostosowana do Twoich potrzeb.

Doświadczenie

Jesteśmy na rynku od 20 lat! Wiemy co robimy!

Twój opiekun

Własny opiekun, który zawsze odbiera telefon.

// zapoznaj się z naszą ofertą

Fulfillment - oferta magazynowania

Podstawą w podjęciu decyzji, jaki rodzaj zarządzania towarami wybierzemy, jest kalkulacja ekonomiczna. Konieczność posiadania własnego magazynu i fachowej kadry do jego obsługi może być nie do przeskoczenia dla niektórych przedsiębiorstw. Z drugiej strony, przy posiadanym zapleczu, zlecenie obsługi zamówień firmie zewnętrznej może być nieopłacalne. Dlatego podjęcie decyzji musi być zawsze poprzedzone dogłębną analizą kosztów. Wybór odpowiedniego rozwiązania często decyduje o rentowności całego przedsięwzięcia w długim okresie czasu.

Według definicji, magazynowanie towarów to wszystkie czynności związane z przyjmowaniem, składowaniem, przechowywaniem, kompletowaniem, przemieszczaniem, konserwacją, ewidencjonowaniem, kontrolowaniem i wydawaniem dóbr materialnych, przyjmowanych na określony czas. Cały proces magazynowania, można podzielić na kilka etapów. W zależności od oferty konkretnej firmy i potrzeb klienta, oferta magazynowania może obejmować różne czynności, związane z przechowywanym produktem.

// jak przebiega magazynowanie?

Fulfillment dla e-commerce

Prowadząc działalność e-commerce, częstą barierą powiększenia rynku docelowego jest znalezienie odpowiedniego magazynu i sprawna organizacja całego procesu wysyłkowego.

Kompleksowe usługi związane z magazynowaniem towarów, szczególnie, gdy dotyczą sklepów internetowych lub handlu na różnego rodzaju platformach sprzedażowych, są często kluczowym elementem w całym procesie sprzedaży. Widać to wyraźnie w momencie, gdy dana firma ma w planach poszerzenie dotychczasowego zasięgu o rynki zagraniczne. Odpowiednia lokalizacja magazynu i optymalne skonfigurowanie procesu wysyłania zamówień staje się tutaj kluczowe.

Jako firma oferująca kompleksowe usługi związane z obsługą rynku e-commerce, w swojej ofercie posiadamy również możliwość skorzystania z powierzchni magazynowych, w dwóch korzystnych lokalizacjach. Na południu Polski, w pobliżu granicy ze Słowacją i na zachodzie, w bezpośrednim sąsiedztwie granicy niemieckiej. Są to dwa kierunki, które z pomocą naszej firmy mogą stać się prężnymi destynacjami rozwoju Twojego biznesu.

// dowiedz się więcej

Proces magazynowania

Przyjęcie towaru

Przyjęcie towaru to pierwsza faza obejmująca rozładunek, kontrolę towaru oraz transport do strefy składowania. Musi zostać potwierdzona odpowiednimi dokumentami.

Składowanie

Składowaniejako druga fazaobejmuje wszystkie czynności związane z bezpiecznym sposobem magazynowania przyjętych produktów we właściwych warunkach. Muszą być one dostosowane do właściwości i wymogów związanych z bezpieczeństwem przechowywanych towarów oraz gwarantować magazynowanie w odpowiednich warunkach, wynikających ze specyfikacji produktu.

Kompletacja zamówień

Kompletacja zamówień może być realizowana w strefie składowania lub specjalnie do tego przeznaczonej strefie kompletacji. Obejmuje kontrolę ilościową i jakościową oraz znakowanie towarów w magazynie.

Wydawanie

Wydawanie to faza, w której towar opuszcza fizycznie magazyn. Jest ostatnią fazą procesu magazynowania. Obejmuje najczęściej przygotowanie do dalszego transportu, kontrolę wydawania i załadunek towaru.

Dlaczego warto to zlecić firmie zewnętrznej?

Odpowiedź przychodzi po skalkulowaniu wydatków związanych z tymi czynnościami. W odpowiednich warunkach możesz w ten sposób równocześnie zmniejszyć swoje koszty i zwiększyć przychody. Współpraca z partnerem logistycznym pozwala Ci na skorzystanie z efektu skali nawet w sytuacji, w której dopiero startujesz z biznesem.

Jakie zalety daje fulfillment?

Fulfillment to rozwiązanie, które pozwala Ci znacznie oszczędzić czas związany z prowadzeniem sklepu internetowego. Często związany jest z ograniczeniem kosztów dotyczących wynajmu magazynu i zatrudnianiu nowych pracowników. Twój czas nie jest już przeznaczany na przyjęcia towaru, magazynowanie towarów różnych producentów oraz ich kompletację. Wszystkie przekazane towary magazynowane są przez zewnętrznego operatora w jego magazynach. Zdejmuje to z właściciela sklepu konieczność wynajmowania lub zakupienia powierzchni magazynowej, magazynowania towarów, odpada również cała logistyka związana z wysyłką towaru. Fulfillment usprawnia proces logistyczny w Twoim sklepie. Pozwala Ci skupić się na sprzedaży, rozwoju i generowaniu zysków. Jeśli czujesz, że samodzielne prowadzenie logistyki dla e-commerce zaczyna pochłaniać zbyt wiele czasu i robi się coraz bardziej skomplikowane, rozważ fulfillment.

// zaufaj fachowcom

Polecają nas

Domki nad Potokiem
Domki nad Potokiem
Strona wykonana przez firmę E-Prom wygląda znakomicie i ładuje się bardzo szybko. Jesteśmy bardzo zadowoleni!
Wymiana.com
Wymiana.com
Współpraca z E-Prom była dla nas bardzo pozytywnym doświadczeniem. Zespół tej firmy wykazał się dużą kreatywnością!
EcoEnergy Drive
EcoEnergy Drive
Jesteśmy bardzo zadowoleni z współpracy! Polecamy każdemu, kto szuka profesjonalnych i skutecznych rozwiązań.
PWSZ
PWSZ
Profesjonalne podejście do klienta, bogata oferta świadczonych usług i terminowe wykonanie powierzonych zadań.
T&E Herbalists Ltd
T&E Herbalists Ltd
Jesteśmy zachwyceni współpracą! Pełny profesjonalizm i podejście! Częsty kontakt z nami i konsultacje, sprawnie i terminowo.
Bubbles&Candies
Bubbles&Candies
Nasza współpraca z E-Prom trwa już dobrze ponad rok. Jesteśmy zachwyceni ich profesjonalizmem i stałą opieką!
Zaslony-firany.pl
Zaslony-firany.pl
Współpracujemy z E-prom na tyle długo, aby widzieć efekty ich działań. Na bieżąco korzystamy z ich wiedzy i doświadczenia.
Rak - Bis
Rak - Bis
Polecam w 100%. Odkąd E-prom zajął się pozycjonowaniem mojej strony widzę realny przyrost klientów z sieci.