Fullfilment i magazynowanie e-prom

Magazynowanie towarów i fulfillment.

Wybór gospodarki magazynowej to jedna z pierwszych, najważniejszych decyzji przed czy tuż po uruchomieniu sklepu internetowego. W zależności od wielkości sklepu, ilości zamówień i szybkości rozwoju rozwiązania mogą być różne. Podstawą w podjęciu decyzji jaki rodzaj zarządzania towarami wybierzemy jest kalkulacja ekonomiczna. Konieczność posiadania własnego magazynu i fachowej kadry do jego obsługi może być nie do przeskoczenia dla niektórych przedsiębiorstw. Z drugiej strony przy posiadanym zapleczu zlecenie obsługi zamówień firmie zewnętrznej może być nieopłacalne. dlatego podjęcie decyzji musi być zawsze poprzedzone dogłębną analizą finansowo-kosztową. Wybór odpowiedniego rozwiązania często decyduje o rentowności całego przedsięwzięcia w długim okresie czasu.

Magazynowanie vs Fullfilment

Chcąc podjąć racjonalną decyzję powinniśmy wiedzieć jakie są różnice miedzy samym magazynowaniem a fulfillmentem oraz kiedy warto wprowadzić te lub inne rozwiązania.

Magazynowanie towarów

Według definicji magazynowanie towarów to wszystkie czynności związane z przyjmowaniem, składowaniem, przechowywaniem, kompletowaniem, przemieszczaniem, konserwacją, ewidencjonowaniem, kontrolowaniem i wydawaniem dóbr materialnych przyjmowanych na określony czas. Cały proces magazynowania, można podzielić na kilka etapów. W zależności od oferty konkretnej firmy i potrzeb klienta oferta magazynowania może obejmować różne czynności związane z przechowywanym produktem.

Fulfilmment towarów

Związany z magazynowaniem towarów lecz obejmujący szerszy zakres obsługi jest Fulfillment. Polega na przekazaniu działań logistycznych w sklepie internetowym firmie zewnętrznej. W takiej sytuacji firma zewnętrzna przejmuje odpowiedzialność za magazynowanie produktów, kompletowanie zamówień i wysyłkę towaru do klienta. Przechowuje towar we własnych magazynach i zapewnia jego składowanie oraz przygotowanie i wydawanie skompletowanych zamówień. To jedno z lepszych rozwiązań dla mniejszych i średnich sklepów internetowych nie posiadających odpowiedniej bazy magazynowej i logistycznej.

Proces magazynowania.

Prowadząc działalność e-commerce częstą barierą powiększenia rynku docelowego jest znalezienie odpowiedniego magazynu i sprawna organizacja całego procesu wysyłkowego.

 Kompleksowe usługi związane z magazynowaniem towarów szczególnie, gdy dotyczą sklepów internetowych lub handlujących na różnego rodzaju platformach sprzedażowych, są często kluczowym elementem w całym procesie sprzedaży. Widać to wyraźnie w momencie gdy dana firma ma w planach poszerzenie dotychczasowego zasięgu o rynki zagraniczne. Odpowiednia lokalizacja magazynu i optymalne skonfigurowanie procesu wysyłania zamówień staje się tutaj kluczowe.

Jako firma oferująca kompleksowe usługi związane z obsługą rynku e-commerce w swojej ofercie posiadamy również możliwość skorzystania z powierzchni magazynowych, w dwóch korzystnych lokalizacjach. Na południu Polski w pobliżu granicy ze Słowacją i na zachodzie w bezpośrednim sąsiedztwie granicy niemieckiej. Są to dwa kierunki, które z pomocą naszej firmy mogą stać się prężnymi destynacjami rozwoju Twojego biznesu.

Jak przebiega proces magazynowania produktów.

Nie zależnie od przechowywanego produktu i rynku docelowego, cały proces magazynowania dzieli się na cztery główne fazy następujące po sobie

Przyjęcie towaru to pierwsza faza obejmująca rozładunek, kontrole towaru oraz transport do strefy składowania. Musi zostać potwierdzona odpowiednimi dokumentami.

Składowaniejako druga fazaobejmuje wszystkie czynności związane z bezpiecznym sposobem magazynowania przyjętych produktów we właściwych warunkach. Muszą być one dostosowane do właściwości i wymogów związanych z bezpieczeństwem przechowywanych towarów oraz gwarantować magazynowanie w odpowiednich warunkach, wynikających ze specyfikacji produktu.

Kompletacja zamówień może być realizowana w strefie składowania lub specjalnie do tego przeznaczonej strefie kompletacji. Obejmuje kontrole ilościową i jakościową oraz znakowanie towarów w magazynie.

Wydawanie to faza, w której towar opuszcza fizycznie magazyn. Jest ostatnią fazą procesu magazynowania. Obejmuje najczęściej przygotowanie do dalszego transportu, kontrolę wydawania i załadunek towaru.

Ponieważ magazynowanie jest tylko częścią procesów logistycznych, w znacznej mierze uzależnione jest od innych elementów łańcucha: czyli zarówno od producentów i ich dostaw, jak i od odbiorców zamówień. W tym procesie ważna jest koordynacja na wszystkich etapach składowania towarów.

Fulfillment w sklepie internetowym

Fulfilment to idealne rozwiązanie logistyczne dla małych i średnich sklepów internetowych, które nie posiadają swoich magazynów.

Sprawdza się również w momencie gdy firma wchodzi w fazę szybkiego rozwoju, a nie planuje zwiększenia powierzchni magazynowych czy zatrudnienia dodatkowych pracowników.

Decyzja o przekazaniu procesu magazynowania i realizacji zamówień dla małych sklepów internetowych często jest związana z rachunkiem ekonomicznym. Dużej firmie łatwiej wynegocjować niższe koszty dostaw, cenę opakowań lub prościej zapewnić szybką wysyłkę. Zdejmując ten zakres pracy z właściciela i potencjalnych pracowników sklepu internetowego mogą się oni skupić na działaniach związanych ze strategią rozwoju i kontakcie z klientem. Magazynowanie towarów, ich składowanie i realizacja zamówień przestają należeć do zakresu ich obowiązków.

Usługi magazynowania i obsługa zamówień.

W prowadzeniu biznesu online jednym z najważniejszych etapów jest dobrze zorganizowany proces logistyczny, czyli doręczenie zamówień do odbiorcy końcowego. Po zleceniu obsługi zamówień i procesu magazynowania produktów kolejne etapy związane z zamówieniami i ich wysyłką prezentują się następująco:

  1. Hurtownia/producent/dostawca wysyła towar do operatora logistycznego.
  2. Po otrzymaniu towaru magazynuje u siebie asortyment.
  3. Zamówienie z obsługiwanego sklepu internetowego trafia do operatora.
  4. Przygotowywane są etykiety i dokumenty przewozowe, produkt jest pakowany i przekazywany do kuriera.
  5. Przesyłka trafia do klienta.

Dowiedź się więcej na temat magazynowania i Fullfilment

Odpowiedź przychodzi po skalkulowaniu wydatków związanych z tymi czynnościami. W odpowiednich warunkach możesz w ten sposób równocześnie zmniejszyć swoje koszty i zwiększyć przychody. Współpraca z partnerem logistycznym pozwala Ci na skorzystanie z efektu skali nawet w sytuacji, w której dopiero startujesz z biznesem.

Fulfillment to rozwiązanie, które pozwala Ci znacznie oszczędzić czas związany z prowadzeniem sklepu internetowego. zęsto związany jest z ograniczeniem kosztów dotyczących z wynajmu magazynu i zatrudnianiu nowych pracowników. Twój czas nie jest już przeznaczany na przyjęcia towaru, magazynowanie towarów różnych producentów oraz ich kompletacje. Wszystkie przekazane towary magazynowane są przez zewnętrznego operatora w jego magazynach. Zdejmuje to z właściciela sklepu konieczność wynajmowania lub zakupienia powierzchni magazynowej, magazynowania towarów, odpada również cała logistyka związana z wysyłką towaru. Fulfillment usprawnia proces logistyczny w Twoim sklepie. Pozwala Ci skupić się na sprzedaży, rozwoju i generowaniu zysków. Jeśli czujesz, że samodzielne prowadzenie logistyki dla eCommerce zaczyna pochłaniać zbyt wiele czasu i robi się coraz bardziej skomplikowane, rozważ fulfillment.

Dlaczego warto powierzyć magazynowanie oraz fulfillment firmie e-prom?

Agencja reklamowa e-prom zajmuje się handlem i obsługą zamówień internetowych od prawie 20 lat. Nasza firma rozpoczęła swoją działalność, jeszcze w czasach, gdy Internet dopiero pojawiał się w Polsce. To właśnie dlatego jesteśmy liderem na rynku obsługi międzynarodowej.

Jesteśmy obecni nie tylko na rynku Polskim ale także rynkach zagranicznych: Niemczech, Francji, Słowacji, Czechach, Wielkiej Brytanii i wielu innych.

20 + lat doświadczenia w obsłudze zamówień.

Już od 20 lat e-prom zajmuje się obsługą zamówień na rynku polskim i zagranicznym.

Elastyczne umowy

Dostosujemy ofertę magazynowania lub fulfilmentu do Twoich wymagań - dostaniesz to, czego najbardziej potrzebujesz.

Znajomość Marketplaców
Znamy dokładne wymagania Amazon, Allegro eBay oraz innych serwisów sprzedażowych.

Stały nadzór działań

Własny opiekun, który zawsze odbiera telefon

Zamów rozmowę nt. Fullfilmentu i magazynowania

Dorota Szczepaniak przedstawiciel handlowy e-prom

Dorota Szczepaniak

Opiekun Klienta w e-prom.

+ 48 537 196 791