Banery graficzne to forma reklamy, która ma na celu przyciągnięcie uwagi klienta odwiedzającego daną stronę internetową. Dobrze zaprojektowany baner graficzny stanowi gwarancje, iż odbiorca zainteresuje się zaprezentowaną treścią. Kreatywna grafika umieszczona na banerze sprawi, że klient poczuje zaciekawienie i zapozna się z treścią umieszczoną na banerze graficznym. Pod tym względem banery graficzne znacząco deklasują klasyczne reklamy tekstowe - znacznie skutecznie przyciągają bowiem wzrok odbiorcy.

Banery graficzne jako sposób na reklamę w Google Ads

Sztandarowym przykładem zastosowania banerów graficznych są reklamy Google Ads ( dawniej Google AdWords ). Projektując banery graficzne do tego typu kampanii marketingowej trzeba jednak zdawać sobie sprawę z wielu wytycznych i ograniczeń. Przygotowanie materiałów graficznych do internetu różni się bowiem od tworzenia tradycyjnych form marketingu takich jak na przykład projektowanie plakatów. Chodzi tutaj o dopasowanie zaprojektowanych grafik do wymagań stawianych przez Google względem rozmiaru jak i upewnienie się, iż wszystkie banery graficzne będą mieścić się w zadanych ramach wielkości pliku graficznego ( do 150 KB ) oraz dopuszczalnych formatach plików.

Banery graficzne czyli jak przekonać klientów do zakupu

W związku z tym zaprojektowanie banerów graficznych najlepiej jest zlecić sprawdzonej agencji marketingowej. W historii naszej firmy przeprowadziliśmy już bardzo wiele kampanii reklamowych z wykorzystanie banerów graficznych. Mają zatem Państwo pewność iż przygotowane kreacje graficzne odznaczać będą się najwyższą jakością oraz w skuteczny sposób zachęcą Klientów do zapoznania się z ich treścią.

Decydując się na banery graficzne w naszej firmie dostają Państwo gwarancję unikalnego projektu graficznego oraz atrakcyjnej ceny.