Plakaty to forma sztuki, która z powodzeniem może zostać wykorzystana jako bardzo skuteczne narzędzie reklamowe. Jeżeli plakat będzie dobrze spełniał swoją podstawową funkcję ( oddziaływanie na wyobraźnię i emocje odbiorcy ) to może się też przyczynić do popularyzacji marki, produktu czy jakiegoś wydarzenia.
Projektowanie plakatów to jednak bardzo trudna sztuka. Idealny plakat powinien łatwo zapadać w pamięci odbiorcy oraz w kreatywny sposób bawić się grą słów, symboliki czy też skojarzeń. Wszystko to powinno zostać okraszone minimalistycznym layoutem a sam przekaz na plakacie zwięzły, rzeczowy oraz w pełni zrozumiały dla odbiorcy. Jeżeli szukają Państwo właśnie tego rodzaju plakatów to trafiliście pod dobry adres. Nasza firma specjalizuje się w tego rodzaju projektach graficznych.

Plakaty czyli sztuka użytkowa

Każdy zaprojektowany przez nas plakat posiada dominantę, czyli główny element ( może to być zarówno grafika, jak i tekst ). To właśnie on ma skupiać głównie uwagę widza - analogicznie jak ma to miejsce w przypadku formy sztuki jaką jest fotografia reklamowa, gdzie w centrum zainteresowania zawsze znajduje się produkt. Dodatkowo należy wspomnieć, że nasze plakaty są zawsze zgodne z regułami percepcji. Informacje umieszczone na plakacie pogrupowane będą zatem wobec stopnia ich ważności oraz odpowiednio rozmieszczone.
Projektując plakaty nasi graficy często korzystają również z zasady, iż mniej znaczy więcej. Łączą oni zatem różne techniki – od komputerowych, analogowych aż po manualne. Dzięki takiemu nieszablonowemu podejściu możemy na życzenie klienta wzbogacić plakat o kody QR i sprawić, że stanie się on w części multimedialny.