Social Media

Czym są Social Media?

Social Media, czyli media społecznościowe, pomagają w pozyskaniu uwagi potencjalnych klientów oraz w generowaniu ruchu na stronie i w sklepie internetowym. Aktywna obecność w mediach społecznościowych usprawnia działanie nie tylko biznesów e-commerce, ale także firm stosujących sprzedaż bezpośrednią, oferujących lokalne usługi. Do działań promocyjnych wykorzystuje się takie portale społecznościowe i platformy jak: Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Instagram, YouTube czy popularne blogi. Social media odgrywają coraz większą rolę jako narzędzie reklamowe, ponieważ są dostępne dla każdego użytkownika Internetu i umożliwiają dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej.

Prowadzenie Social Media


Najważniejszym atutem działań marketingowych, podjętych za pośrednictwem mediów społecznościowych, jest to, że mogą mieć one bardzo niski koszt, a przy tym ogromny zasięg! Najlepszym tego przykładem jest niezwykły potencjał społecznościowego serwisu Facebook, który można z powodzeniem wykorzystać do promocji firmy lub marki. Profesjonalny fanpage Twojego biznesu prowadzony dynamicznie i w sposób zorganizowany według przemyślanej strategii, daje możliwość bezpośredniej komunikacji z potencjalnymi klientami, którzy są użytkownikami Facebooka.

W obecnej chwili każdego dnia z tego serwisu społecznościowego korzysta ponad 12 milionów Polaków! W skali globalnej Facebook posiada już 2,2 miliarda zarejestrowanych użytkowników!

Obsługa Social Media

Działania marketingowe w Social Media powinny być skorelowane z audytem, który pozwoli określić, mocne i słabe strony dotychczasowej aktywności firmy na serwisach społecznościowych. Na efektywność kompleksowej strategii działań w Social Media mają również wpływ analiza i monitoring działań konkurencji, prowadzone systematycznie i na bieżąco.

Korzystając z naszej oferty w zakresie Social Media otrzymasz m.in. profesjonalną obsługę fanpage’a na Facebooku, co w praktyce oznacza:
wykrzynik
• utworzenie nowej strony firmowej (fanpage) oraz jej pełną konfigurację
• stworzenie oryginalnych i angażujących treści do publikacji
• aktualizację fanpage’a prowadzoną na bieżąco
• integrację strony firmowej z innymi kanałami Social Media
• pozyskiwanie nowych, aktywnych fanów i zwiększanie zasięgu postów
• opracowanie atrakcyjnych konkursów, promocji oraz reklam kontekstowych
• poprowadzenie żywego dialogu z fanami i klientami
• monitorowanie wiadomości od użytkowników oraz szybką reakcję na zgłaszane problemy
• efektywny przebieg płatnych kampanii reklamowych prowadzonych za pośrednictwem Facebook Ads

Działania marketingowe w Social Media

Dzialania marketingowe w Social Media
Social Media umożliwiają w prosty sposób bezpośrednią komunikację z klientami, dlatego Twój biznes powinien być obecny i dobrze widoczny na wszystkich możliwych kanałach, dopasowanych do branży w której działasz. W ramach obsługi Social Media oferujemy synchronizację działań marketingowych, utworzenie i obsługę firmowych kont także na serwisach i platformach społecznościowych takich jak: Twitter, LinkedIn, Pinterest, Instagram, YouTube czy Vimeo.

Obsługa klienta w mediach społecznościowych to nie tylko opcja dla dużych marek! To konieczność i codzienne wyzwanie dla każdego, nawet najmniejszego biznesu! Korzyści mogą przynieść ciekawe wpisy na Twitterze czy profesjonalne prowadzenie Facebook'a Wysokiej jakości grafiki, zdjęcia oraz inne materiały wizualne przyciągną uwagę Twoich klientów za pośrednictwem serwisów społecznościowych takich jak Pinterest czy Instagram.

Ogólnie można przyjąć, iż liczy się unikalny Content Marketing.

Wymierne korzyści przynosi także obecność na LinkedIn, który jest idealną platformą do komunikacji między firmami i markami. To właśnie tam możesz nawiązać intratne kontakty biznesowe i dotrzeć firm oferujących usługi w modelu B2B. W ramach obsługi Social Media zadbamy o Twój profesjonalny wizerunek biznesowy nie tylko względem potencjalnych klientów i kontrahentów, ale także pracowników i specjalistów danej branży.

Dzięki aktywnej działalności i monitorowaniu nowości w Social Media jesteśmy na bieżąco z wszelkimi modnymi trendami i zmianami, jakie są nieustannie wprowadzanie na platformach i serwisach społecznościowych. Dlatego potrafimy trafnie i efektywnie doradzić naszym klientom, jakie kanały są odpowiednie dla ich firm i branży, w której działają. W Social Media najważniejsze są interakcje z użytkownikami, które muszą być szybkie, odpowiednie, empatyczne i profesjonalne. Jeśli brakuje Ci czasu lub pomysłu na prowadzenie firmowych profili w Social Media skorzystaj z naszych usług i ciesz się korzyściami płynącymi z aktywnej obecności Twojej firmy w mediach społecznościowych. Obsługa Social Media to dla nas codzienność która nie ma przed nami żadnych tajemnic.