fbpx

Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Pozycjonowanie stron internetowych Wsparcie biznesu

Audyt SEO strony internetowej – dlaczego warto go wykonać?

Posiadasz własną stronę internetową, jednak jej funkcjonowanie nie przynosi oczekiwanych efektów? W takim razie najwyższy czas, aby przeprowadzić audyt SEO! Audyt SEO to swego rodzaju opracowanie – raport, przygotowany na podstawie przeprowadzonej wcześniej analizy strony WWW. Ma on na celu podsumowanie błędów i zaniedbań pod kątem optymalizacji stron i optymalne wykorzystanie potencjału strony internetowej. Nakierowuje on na podjęcie działań, w których efekcie zwiększysz widoczność swojej strony w wynikach wyszukiwania i zwiększysz ruch organiczny. Jednym słowem – poprawisz pozycję strony! Zadaniem przeprowadzenia audytu SEO jest zapewnienie porad oraz uwag klientowi na temat poprawności funkcjonowania jego strony. Komu należy powierzyć audyt SEO strony internetowej i dlaczego tak ważna jest analiza strony?

audyt seo strony www - e-prom

Dla jakich użytkowników potrzebny jest audyt pod kątem SEO?

Audyt Seo jest jednym z najważniejszych aspektów, gdyż strony internetowe powinny być regularnie weryfikowane odnośnie panujących trendów oraz wymogów w sieci, w celu ułatwienia wyszukiwania strony poprzez roboty Google oraz innych użytkowników. Należy pamiętać, że audyt strony internetowej pod kątem SEO jest istotną rzeczą w planowaniu zmian Twojej witryny. Bez względu na to, czy posiadasz komercyjną stronę WWW, czy sklep internetowy – warto wiedzieć, jaki jest ich potencjał, jaka jest ocena widoczności strony i co należy poprawić w ich strukturze i zawartości. Jest to niezbędne dla dalszego pozycjonowania strony WWW. Dalsze działania w obrębie strony nie mają bowiem sensu bez naprawy błędów technicznych i wzbogacenia zawartości strony chociażby o dobrej jakości opisy, czy zdjęcia.

błędy techniczne i braki jakościowe w stronach www -audyt seo

Komu warto powierzyć przygotowanie audytu SEO?

Do realizacji audytu SEO należy wybrać doświadczoną agencję, która dysponuje zespołem specjalistów SEO z wieloletnim doświadczeniem. Powinno unikać się darmowych audytów, które działają na zasadzie reklamy i mogą zawierać błędy, które często prowadzą do wykonania innych (często płatnych), oraz niekoniecznie potrzebnych usług. Takie audyty nie zapewnią profesjonalnej analizy potrzeb Twojej witryny, w efekcie czego wyniki audytu będą przekłamane. Decydując się na audyt SEO powinno kierować się doświadczeniem agencji marketingowej, jej dotychczasowymi realizacjami oraz opiniami zadowolonych klientów. Profesjonalizm specjalistów, mających zrealizować audyt można zweryfikować już na etapie planowania działań, które powinny uwzględniać m.in. sprawdzenie unikalności tytułów na stronie oraz optymalnie wykorzystane frazy kluczowe. Profesjonaliści korzystają z różnych wartych uwagi narzędzi, jak Google Search Console. W ramach audytu SEO możesz też często skorzystać z dodatkowych usług matketingowych!

aut SEO i dodatkowe usługi marketingowe - e-prom.com.pl

Audyt strony internetowej – jakie powinien przynieść efekty?

Poprawność i wartość audytu należy oceniać dopiero po wprowadzeniu zmian na stronie internetowej. Jego analiza może okazać się kluczowa, w efekcie raport, który otrzymamy zapewni nam wymierny efekt w wyszukiwarce. Po przeprowadzonym audycie z punktu widzenia SEO możesz wdrożyć zmiany, które podniosą Twoją widoczność, szybkość ładowania strony, poprawią ją pod kątem technicznym. Mogą również usprawnić działanie Twojej witryny na urządzeniach mobilnych. Zastosowanie się do zaleceń określonych w raporcie skutkuje przede wszystkim lepszą pozycją witryny w internecie oraz zwiększoną widocznością dla określonych słów i fraz kluczowych. Działania, będące następstwem audytu SEO w połączeniu z odpowiednią obsługą sklepów internetowych wiąże się z lepiej prosperującymi mechanizmami strony. Co za tym idzie? Lepsza przejrzystość strony i jej bogata zawartość, zwiększony ruch na stronie, baza zadowolonych klientów, pozytywne opinie i finalnie – wzrost obrotów Twojej działalności!

Czy pomyślałeś już o audycie SEO dla swojej strony WWW?

Przeczytaj też nasz poprzedni artykuł Prowadzenie social media – mediaplan i trendy w 2023 roku!

Autor

E - Prom

Komentarz (1)

  1. Obsługa sklepu internetowego - na czym polega? | e-prom
    2023-05-31

    […] Przeczytaj koniecznie nasz poprzedni artykuł Audyt SEO strony internetowej – dlaczego warto go wykonać? […]

Komentarze są wyłączone