fbpx

Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

sklep internetowy Sprzedaż w internecie

Obsługa sklepu internetowego – na czym polega?

Posiadasz własną stronę i chcesz rozwinąć swoją działalność o dobrze funkcjonujący sklep internetowy? Żyjemy w czasach należących do sprzedaży online, gdzie liczba użytkowników korzystających z e-sklepów wciąż wzrasta. Posiadanie własnego sklepu internetowego i sprzedaż w sieci mogą zatem wydawać się proste i oczywiste. Musisz jednak pamiętać, że wiąże się to z koniecznością poświęcania czasu na liczne obowiązki. Ponadto – wymaga dużej wiedzy oraz potrzebnych umiejętności. Zatem jeśli posiadasz lub planujesz założyć własny sklep online, warto mieć świadomość z czym wiąże się obsługa sklepu internetowego. Na czym polega więc prowadzenie takiego sklepu?

na czym polega obsługa sklepu internetowego

Postaw na profesjonalną obsługę klienta!

Sklep internetowy istnieje dzięki klientom. To właśnie od ich decyzji zakupowych w dużej mierze uzależnione są Twoje zyski. Ważne zatem jest to, jak będzie wyglądać obsługa klienta w Twoim sklepie. Od profesjonalnej obsługi klienta zaczynają się pozytywne opinie o sklepie i coraz większa liczba zadowolonych konsumentów. Na czym więc należy się skupić? Po pierwsze – komunikacja. Warto zadbać o to, aby klient czuł, że jego potrzeby są na pierwszym miejscu. Zakupy przez internet niosą za sobą pewne ograniczenia, w związku z czym użytkownik ma prawo mieć szereg pytań. Kluczem jest udostępnienie klientom różnych kanałów komunikacji – telefon, formularz kontaktowy, mail, live chat, czy kontakt poprzez Twoje social media. Nie zwlekaj z odpowiedzią, gdyż konsument pozostawiony sam sobie może zwrócić się do konkurencji. Zdarza się, że Twój produkt nie spełni oczekiwań. Jednak nawet wtedy, odpowiednie podejście do klienta uchroni Twój sklep przed negatywnym komentarzem.

Tworzenie treści na potrzeby sklepu – dlaczego to takie ważne?

Zadbaj też o odpowiednią prezentację sklepu i asortymentu, który w nim się znajduje. Wirtualny konsument bowiem kupuje oczami, gdyż nie może fizycznie dotknąć produktu przed zakupem. Treści wysokiej jakości, takie jak opisy produktów i kategorii to nie tylko pomoc dla kupującego w lepszym poznaniu zawartości Twojego sklepu. To także większa ilość słów kluczowych, tak ważnych w pozycjonowaniu stron WWW. Opisy muszą być atrakcyjne, łatwe w odbiorze i napisane językiem korzyści. Powinny też być dopasowane do Twojej grupy docelowej. Zwróć też uwagę na zdjęcia, przedstawiające produkty. Oprócz typowych zdjęć na białym tle, dobrze jest też udostępnić kupującym zdjęcia kontekstowe i te, ukazujące ważne detale.

obsługa stron WWW - obługa sklepu internetowego - e-prom.com.pl

Działania marketingowe – content marketing i newslettery

Prowadzenie sklepu internetowego to również szereg działań marketingowych. Warto tu wykorzystać potencjał content marketingu i newsletterów. Te ostatnie, choć mogą się kojarzyć ze spamem, jeśli są dobrze przemyślane przynoszą wiele korzyści. Ich odbiorcami są zarówno klienci, jak i użytkownicy, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie od Ciebie tego typu wiadomości. Subskrybentów poinformujesz o nowym asortymencie sklepu, promocjach i wyprzedażach, czy ciekawych wydarzeniach, które są związane z Twoją branżą. Content marketing to też prowadzenie bloga. Regularnie publikowane wpisy blogowe generują ruch na stronie i pomagają w poprawie jej widoczności w sieci. Edukują też odwiedzających i zapoznają ich z Twoją ofertą. Klient przez to wie, że tworzysz treści dla niego i zabiera do Ciebie zaufania.

Obsługa strony internetowej  i pozycjonowanie

Ważnym elementem obsługi sklepu internetowego jest zadbanie o to, aby strona była przyjazna użytkownikom. Estetyka, przejrzysty design, łatwość nawigacji, szybko ładująca się strona i jej podstrony, ale też sprawnie działająca wyszukiwarka produktów i prosty proces składania zamówienia. A co z pozycjonowaniem? Kiedy Twój sklep internetowy jest gotowy i zatowarowany, pomyśl o ulepszeniu Twojej pozycji w wynikach wyszukiwania! Pozycjonowanie to szereg działań w obrębie witryny oraz poza nią, które wspierają osiąganie wysokich pozycji w wynikach Google. Ruch organiczny to jedno z najcenniejszych źródeł powodujących wzrost ruchu w sklepie internetowym – statystyki mówią same za siebie!

A czy Ty masz swój własny sklep internetowy?

Przeczytaj koniecznie nasz poprzedni artykuł Audyt SEO strony internetowej – dlaczego warto go wykonać?

Autor

E - Prom

Komentarz (1)

  1. Wszystko.pl – nowa platforma sprzedażowa - E - Prom
    2023-05-31

    […] Zobacz też nasz poprzedni wpis Obsługa sklepu internetowego – na czym polega? […]

Komentarze są wyłączone