fbpx

Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Wsparcie biznesu

Ile kosztuje stworzenie strony www?

Doczekaliśmy czasów, w których brak informacji o firmie w internecie jest prawie jednoznaczny ze stwierdzeniem, że dane przedsiębiorstwo zwyczajnie nie istnieje. Strona firmowa czy chociaż wizytówka w katalogu firm to jasny sygnał dla klientów, że dana firma to nie fikcyjny twór, ale prawdziwe przedsiębiorstwo. Szczególnie strona firmowa stanowi doskonałe narzędzie do zaprezentowania się w internecie. Nawet jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność, to firmowa strona www pozwoli Ci odpowiednio zaprezentować swoje portfolio, referencje oraz zakres świadczonych usług. Warto zatem takową posiadać. Czy jednak stworzenie strony internetowej dla firmy jest jednoznaczne z uszczupleniem budżetu? Ile tak naprawdę kosztuje stworzenie strony www? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Oczywiście w tego typu sytuacjach nie można dać jednoznacznej odpowiedzi. Można jedynie oszacować koszty. Wszystko zależy bowiem od kilku czynników. Po pierwsze należy rozważyć cel stworzenia danej strony. Jeżeli ma to być zwykła strona wizytówkowa z kilkoma podstronami to na pewno jej koszt będzie znacznie niższy. Rozbudowany serwis będzie natomiast droższy.

Istotny jest też sposób obsługi strony. Czy lepiej wyposażyć ją w system CMS, który umożliwi łatwe i proste edytowanie treści na stronie czy też nie.

Znaczenie będzie miał tu też stopień skomplikowania całego projektu strony internetowej. Przygotowanie witryny w najmniejszych detalach według wytycznych klienta będzie wymagało poświęcenia więcej czasu przez zespół grafików i programistów, pracujących nad stworzeniem całej strony.

Wszystkie niestandardowe elementy czy też dodatkowe funkcjonalności stron sprawiają, że czas potrzebny na tworzenie stron www wydłuży się. Będzie także wymagał dodatkowych środków zarówno na wdrożenie jak i późniejsze przetestowanie witryn pod kątem możliwych błędów i nieprawidłowości.

Na finalny koszt strony internetowej ma też wpływ to czy dana witryna ma być przystosowana do obsługi zagranicznych użytkowników. Wprowadzenie dodatkowych wersji językowych wiąże się z dodatkowym nakładem pracy. Potrzebne jest bowiem nie tylko przygotowanie samych tłumaczeń ale również odpowiednia optymalizacja strony pod tym względem.

Strona www – taniej nie znaczy lepiej

Jak zatem widzicie, strona internetowa może być zarówno bardzo prostym projektem jak i skomplikowanym zadaniem. Zadaniem stanowiącym niejednokrotnie spore wyzwanie dla programistów. W związku z tym należy przyjąć, iż prosta strona internetowa może być inwestycją która zamknie się w kwocie około tysiąca złotych. Bardziej rozbudowane serwisy w zależności od stopnia komplikacji to prawdopodobnie koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Bezpiecznie można przyjąć tutaj przedział od trzech do siedmiu tysięcy złotych. Bardzo skomplikowane sklepy www wyposażone w autorskie rozwiązania mogą natomiast pod względem kosztów niejednokrotnie przekroczyć sumę nawet dziesięciu tysięcy złotych.

Na sam koniec warto wspomnieć też, że niska cena najczęściej nie idzie w parze z jakością wykonania strony www. Dana witryna może prezentować się pod względem wizualnym okazale ale w kwestii technicznej będzie kuleć. Jej późniejsza optymalizacja pod kątem SEO może być utrudniona lub niemożliwa. Dodatkowo samo zarządzanie treścią na stronie może stanowić dla administratora istne wyzwanie.

Autor

E - Prom