robots
Czym jest plik robots.txt i jak go poprawnie przygotować?
23 października 2018
Trendy w e-commerce na które należy zwrócić szczególną uwagę
Trendy w e-commerce na które należy zwrócić szczególną uwagę
14 grudnia 2018
Ile tak naprawdę kosztuje stworzenie strony www

Ile tak naprawdę kosztuje stworzenie strony www

Ile tak naprawdę kosztuje stworzenie strony www?

Doczekaliśmy czasów w których brak  informacji o firmie w internecie jest prawie jednoznaczny ze stwierdzeniem, że dane przedsiębiorstwo zwyczajnie nie istnieje. Strona firmowa czy chociaż wizytówka w katalogu firm to jasny sygnał dla klientów, że dana firma to nie fikcyjny twór ale prawdziwe przedsiębiorstwo. Szczególnie strona firmowa stanowi doskonałe narzędzie do zaprezentowania się w internecie. Nawet jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność to firmowa strona www pozwoli Ci odpowiednio zaprezentować swoje portfolio, referencje oraz zakres świadczonych usług. Warto zatem takową posiadać. Czy jednak stworzenie strony internetowej dla firmy jest jednoznaczne ze znacznym uszczupleniem budżetu? Ile tak naprawdę kosztuje stworzenie strony www? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Ile tak naprawdę kosztuje stworzenie strony www

Ile tak naprawdę kosztuje stworzenie strony www

Oczywiście w tego typu sytuacjach nie można dać jednoznacznej odpowiedzi. Można jedynie oszacować koszty. Wszystko zależy bowiem od kilku czynników. Po pierwsze należy rozważyć cel stworzenia danej strony. Jeżeli ma to być zwykła strona wizytówko wa z kilkoma podstronami to na pewno jej koszt będzie znacznie niższy. Rozbudowany serwis będzie natomiast droższy.

Istotny jest też sposób obsługi strony. Czy ma być wyposażona w system CMS, który umożliwi łatwe i proste edytowanie treści na stronie czy też nie.

Znaczenie będzie miał tu też stopień skomplikowania całego projektu strony internetowej. Jeżeli witryna ma być w najmniejszych detalach przygotowana według wytycznych klienta to logicznym jest, że zespół grafików i programistów pracujących nad stworzeniem całej strony będzie musiał poświecić więcej czasu i pracy na uzyskanie efektu jaki wymarzył sobie klient.

Wszystkie niestandardowe elementy czy też dodatkowe funkcjonalności stron sprawiają, że czas potrzebny na tworzenie stron www wydłuży się i będzie wymagał dodatkowych środków zarówno na wdrożenie jak i późniejsze przetestowanie witryn pod kątem możliwych błędów i nieprawidłowości.

Na finalny koszt strony internetowej ma też wpływ to czy dana witryna ma być przystosowana do obsługi zagranicznych użytkowników. Wprowadzenie dodatkowych wersji językowych wiąże się z dodatkowym nakładem pracy. Potrzebne jest bowiem nie tylko przygotowanie samych tłumaczeń ale również odpowiednia optymalizacja strony pod tym względem.

Strona www – taniej nie znaczy lepiej

Jak zatem widzicie strona internetowa może być zarówno bardzo prostym projektem jak i skomplikowanym zadaniem. Zadaniem stanowiącym niejednokrotnie spore wyzwanie dla programistów. W związku z tym należy przyjąć iż prosta strona internetowa może być inwestycją która zamknie się w kwocie około tysiąca złotych. Bardziej rozbudowane serwisy w zależności od stopnia komplikacji to prawdopodobnie koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Bezpiecznie można przyjąć tutaj przedział od trzech do siedmiu tysięcy złotych. Bardzo skomplikowane sklepy www wyposażone w autorskie rozwiązania mogą natomiast pod względem kosztów niejednokrotnie przekroczyć sumę nawet dziesięciu tysięcy złotych.

Na sam koniec warto wspomnieć też, że niska cena najczęściej nie idzie w parze z jakością wykonania strony www. Dana witryna może prezentować się pod względem wizualnym okazale ale w kwestii technicznej będzie kuleć. Jej późniejsza optymalizacja pod kątem SEO może być utrudniona lub niemożliwa. Dodatkowo samo zarządzanie treścią na stronie stanowić dla administratora istne wyzwanie.

admin
admin
Nasza firma na rynku reklamowym z powodzeniem działa już od wielu lat. Początek naszej działalności zbiegły się w czasie z rozwojem internetu w Polsce. Na przestrzeni lat E-prom ciągle rozwijał się dopasowując się do kształtu internetu i rynku reklamowego, jaki znamy obecnie. Mają zatem Państwo pewność, że dzięki zgromadzonemu doświadczeniu jesteśmy w stanie dostarczyć usługi najwyższej jakości, które zawsze wpisują się w aktualne trendy.

Komentarze są wyłączone.