fbpx

Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Sprzedaż w internecie

Dowiedz się, jak sprzedawać na Allegro! Nie musisz być ekspertem, aby tam sprzedawać.

Sprzedawanie na Allegro to początek do sukcesu w branży e-commerce. Nie jest to wprawdzie to samo co własny sklep internetowy, który pozwala na unikanie dodatkowych kosztów takich jak np. prowizja od sprzedaży czy opłaty za wyróżnienia. Jednak jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z handlem w sieci, to Allegro jest dobrym wyborem. Aby Ci pomóc, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Skorzystaj z poniższych narzędzi, by osiągnąć lepsze rezultaty w sprzedaży. Dowiedz się, jak sprzedawać na Allegro!

Kalkulator Opłat Allegro

Kalkulator opłat Allegro to doskonały sposób na poradzenie sobie z ciągłym liczeniem kosztów. Polecamy Ci to narzędzie, jeśli planujesz promować swoje aukcje na Allegro. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z kalkulatora opłat Allegro:

 • Sprzedaż na Allegro to pewna inwestycja. Ciężko wystartować od zera i przebić się wśród sprzedawców z kilkuletnią historią zawartych transakcji na tej platformie. Każdy sprzedawca na Allegro powinien przyznać, że tabela w Excelu to jego najlepszy przyjaciel. W sprzedaży na Allegro bardzo dużą rolę odgrywa bowiem liczenie prowizji i kosztów sprzedaży. Kalkulator opłat Allegro powinien ułatwić Ci ustalanie miesięcznego budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na reklamę.
 • Dzięki temu narzędziu będziesz mógł w szybki sposób obliczyć koszty opłaty za wystawienie przedmiotów, prowizję od sprzedaży, procentowy udział opłat w stosunku do wartości sprzedanych przedmiotów.
 • Kalkulator opłat Allegro bierze pod uwagę kategorię w jakiej sprzedajesz przedmioty. To ważna informacja, ponieważ na Allegro każda kategoria to inna prowizja od sprzedanego towaru.

Rozpoczęcie sprzedaży na koncie firmowym

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, a jeszcze nie korzystasz z oferty konta firmowego na Allegro, powinieneś rozważyć zmianę rodzaju konta. Różnica pomiędzy kontem zwykłym a kontem firmowym na Allegro jest spora. Poniżej prezentujemy kilka kluczowych informacji.

Jak widać, konto firmowe w serwisie Allegro umożliwia znacznie szerszy wachlarz opcji, niż konto standardowe

Opracowywanie skutecznych opisów i miniaturek w serwisie Allegro!

Opracowanie skutecznych opisów oraz miniaturek zdjęć to jedne z kluczowych aspektów technicznych podczas tworzenia aukcji. To właśnie na te aspekty należy poświęcić uwagę podczas wystawiania aukcji w serwisie Allegro. Pamiętaj o kilku kluczowych zasadach:

 • Większość aukcji (poza kilkoma wyjątkami) wymaga pierwszego zdjęcia produktu zaprezentowanego na białym tle! Gdzie biel zdjęcia to zdefiniowany komputerowo kolor jako #FFFFFF
 • Wrzucaj tylko zdjęcia w wysokiej rozdzielczości czyli dokładnie 2560×2560 pikseli.
 • Nieznajomość Regulaminu nie zwalnia Cię z jego przestrzegania. Pamiętaj, że wystawiając oferty na Allegro musisz dostosować się do panującego tam regulaminu. Nie możesz np. wstawiać zdjęć w postaci banerów z napisami, Twoja nazwa użytkownika nie może zawierać adresu URL, np. twojsklepallegro.pl, musisz pamiętać również o tym że oferta nie może zawierać danych kontaktowych do Ciebie, np. „towar do oględzin w naszym sklepie stacjonarnym.”
 • Przy formułowaniu opisów aukcji zwróć szczególną uwagę na dobór słów w tytule. Jeśli nie wiesz, jakie frazy są popularne, to mogę Ci polecić internetowy program o nazwie keywordtool.io – da Ci on szybkie obeznanie w słowach kluczowych, używanych przez kupujących. Możesz również skorzystać z takich programów jak Google Trends.
Szybka analiza słów kluczowych w darmowym programie online już dała mi spory zakres popularnych słów kluczowych – po krótkiej analizie widzę, że słowa kosz prezentowy bez alkoholu oraz słodycze to frazy warte dodania w tytule aukcji Allegro. Nie wpadłbym na ten pomysł, gdyby nie krótka analiza.

Darmowa konsultacja Allegro

Obsługa Allegro dla naszej agencji reklamowej to codzienność. Specjalizujemu się w obsłudze kont Allegro i mamy dla Ciebie specjalną propozycję. Oferujemy Ci darmową konsultację, podczas której dowiesz się:

 • Jak możemy Ci pomóc w zwiększeniu sprzedaży na Allegro
 • Przeanalizujemy Twoje działania na Allegro i podpowiemy, na których z nich warto się skupić.
 • Sprawdzimy i podpowiemy, czy warto rozszerzyć Twoją sprzedaż również zagranicą – Allegro to nie jedyna platforma sprzedażowa – jest jeszcze Ebay, Amazon i pozostałe serwisy.
 • Porozmawiamy o takich aspektach Allegro jak kampanie Allegro Ads oraz monety.
 • Jeżeli będziesz zainteresowany współpracą z naszą firmą to na pewno przygotujemy skoordynowany plan działania i rozwoju.

Nie czekaj. Nie odkładaj Twojego sukcesu w sprzedaży Allegro na później…

Autor

E - Prom