5 Niepodważalnych Dowodów, Faktów I Liczb, Które Pokazują Jak prowadzić profile społecznościowe firmy w internecie – Badania.
1 lipca 2020
reklama na Facebooku
Ile kosztuje stworzenie reklamy na Facebooku?
24 lipca 2020
Obsługa Allegro Aukcje

Sprzedawanie na Allegro to początek do sukcesu w branży e-commerce. Nie jest to wprawdzie to samo co własny sklep internetowy, który pozwala na unikanie dodatkowych kosztów takich jak np. prowizja od sprzedaży czy opłaty za wyróżnienia. Jednak, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z handlem w sieci to Allegro jest dobrym wyborem. Aby Ci pomóc mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Skorzystaj z poniższych narzędzi by osiągnąć lepsze rezultaty w sprzedaży:

Kalkulator Opłat Allegro

Kalkulator opłat Allegro to doskonały sposób na poradzenie sobie z ciągłym liczeniem kosztów. Polecamy Ci to narzędzie, jeśli planujesz promować swoje aukcje Allegro. Sprawdź dlaczego warto korzystać z kalkulatora opłat Allegro:

 • Sprzedaż na Allegro to jednak pewna inwestycja. Ciężko wystartować od zera i przebić się wśród sprzedawców z kilkuletnią historią zawartych transakcji na tej platformie. Każdy sprzedawca na Allegro powinien przyznać że tabela w Excelu to jego najlepszy przyjaciel. W sprzedaży na Allegro bardzo dużą rolę odgrywa bowiem liczenie prowizji i kosztów sprzedaży. Kalkulator opłat Allegro powinien ułatwić Ci ustalanie miesięcznego budżetu jaki chcesz przeznaczyć na reklamę.
 • Dzięki temu narzędziu będziesz mógł obliczyć w szybki sposób koszty opłaty za wystawienia przedmiotów, prowizję od sprzedaży, procentowy udział opłat w stosunku do wartości sprzedanych przedmiotów.
 • Kalkulator opłat Allegro bierze pod uwagę kategorię w jakiej sprzedajesz przedmioty. To ważna informacja, ponieważ na Allegro każda kategoria to inna prowizja od sprzedanego towaru.

Rozpoczęcie sprzedaży na koncie firmowym

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą a jeszcze nie korzystasz z oferty konta firmowego na Allegro powinieneś rozważyć zmianę rodzaju konta. Różnica pomiędzy kontem zwykłym a kontem firmowym na Allegro jest spora. Poniżej prezentujemy kilka kluczowych informacji.

Jak widać konto firmowe w serwisie Allegro umożliwia znacznie szerszy wachlarz opcji niż konto standardowe

Opracowywanie skutecznych opisów i miniaturek w serwisie Allegro!

Opracowanie skutecznych opisów oraz miniaturek zdjęć to jedne z kluczowych aspektów technicznych podczas tworzenia aukcji. To właśnie na te aspekty należy poświęcić ogromną uwagę podczas wystawiania aukcji w serwisie Allegro. Pamiętaj o kilku kluczowych zasadach:

 • Większość aukcji (poza kilkoma wyjątkami) wymaga pierwszego zdjęcia produktu zaprezentowanego na białym tle! Gdzie biel zdjęcia to zdefiniowany komputerowo kolor jako #FFFFFF
 • Wrzucaj tylko zdjęcia w wysokiej rozdzielczości czyli dokładnie 2560×2560 pikseli.
 • Nieznajomość Regulaminu nie zwalnia Cię z jego nieprzestrzegania. Pamiętaj, że wystawiając oferty na Allegro musisz dostosować się do panującego tam regulaminu. Nie możesz np. wstawiać zdjęć w postaci banerów z napisami, nazwa twojego użytkownika nie może zawierać adresu url, np. twojsklepallegro.pl, musisz pamiętać również o tym że oferta nie może np. zawierać danych kontaktowych do Ciebie, np. “towar do oględzin w naszym sklepie stacjonarnym.”
 • Przy formułowaniu opisów aukcji zwróć szczególną uwagę na dobór słów w tytule. Jeśli nie wiesz, jakie frazy są popularne, to mogę Ci polecić internetowy program o nazwie keywordtool.io – da on Ci szybkie obeznanie jakich słów szukają kupujący. Możesz również skorzystać z takich programów jak Google Trends.
Szybka analiza słów kluczowych w darmowym programie online już dała mi spory zakres popularnych słów kluczowych – po krótkiej analizie już widzę, że słowa kosz prezentowy bez alkoholu oraz słodycze to frazy warte do dodania w tytule aukcji Allegro. Nie wpadł bym na ten pomysł, gdyby nie krótka analiza ?

Darmowa konsultacja Allegro

Jako agencja reklamowa specjalizująca się w obsłudze kont Allegro – mamy dla Ciebie specjalną propozycję. Oferujemy Ci darmową konsultację podczas której dowiesz się:

 • Jak możemy Ci pomóc w zwiększeniu sprzedaży na Allegro
 • Przeanalizujemy Twoje działania na Allegro i podpowiemy na jakich działaniach warto się teraz skupić.
 • Sprawdzimy i podpowiemy, czy warto rozszerzyć Twoją sprzedaż również za granicę – Allegro to nie jedyna platforma sprzedażowa – jest jeszcze Ebay, Amazon i pozostałe serwisy.
 • Porozmawiamy o takich aspektach Allegro jak reklamy Allegro oraz monety.
 • Jeżeli będziesz zainteresowany współpracą z naszą firmą to napewno przygotujemy skoordynowany plan działania i rozwoju.

Nie czekaj, nie odkładaj Twojego sukcesu w sprzedaży Allegro na później….

? 786-125-025
? dorota.s@e-prom.com.pl

Komentarze są wyłączone.