fbpx

Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

pozycjonowanie Wsparcie biznesu
Google Moja Firma

Wizytówka Google – zalety tworzenia wizytówek

Wizytówki Google to niezastąpione narzędzie dla firm dążących do zwiększenia swojej widoczności w sieci. Jeśli prowadzisz własną działalność, a w sieci nie ma jeszcze informacji na ten temat – rozważ założenie wizytówki Google. Przyniesie to wiele korzyści dla Twojej firmy. Chociażby z punktu widzenia usługobiorcy czy klienta – zapewne wiele razy zdarzyło Ci się szukać polecanego fryzjera, mechanika samochodowego czy nawet lekarza. Posiadanie wizytówki Google jest w obecnych czasach wręcz koniecznością! Można śmiało rzec, że firma, która nie posiada wizytówki w Google, po prostu nie istnieje.

Google Moja Firma

Wizytówka Google moja firma

Zdecydowana większość osób poszukujących informacji na temat usługodawców, rozpoczyna swoje poszukiwania właśnie w Google! Jest to najczęściej najlepsze źródło informacji, ponieważ to, co wyświetla się w wynikach wyszukiwania Google, niejako determinuje do podjęcia ostatecznej decyzji o skorzystaniu z usług konkretnej firmy. W wizytówce Google zawarte są wszystkie najpotrzebniejsze informacje – pełny adres firmy, dane kontaktowe, wskazówki dojazdu, informacje dodatkowe związane z konkretną dziedziną i – co bardzo ważne – opinie innych klientów. Potencjalny klient widząc profesjonalnie przygotowaną wizytówkę Google i z dobrymi opiniami na temat Twojej firmy, z pewnością rozważy skorzystanie z Twoich usług. Możesz umieścić w niej w zasadzie wszystko – adres strony internetowej, odnośniki do portali społecznościowych i wiele więcej! Sprawdź, co musi zawierać wizytówka i zadbaj o odpowiednią prezentację profilu firmy!

Wizytówka Google

Pozycjonowanie wizytówki Google

Jeśli chcesz docierać do coraz szerszego grona klientów musisz pamiętać o tym, aby stale optymalizować swój profil. To proces, który wymaga czasu i systematyczności. Google stale analizuje i ocenia treści internetowe, więc regularne monitorowanie i dostosowywanie Twojej wizytówki jest tutaj niezwykle ważne. Oto kilka kluczowych kroków i elementów związanych z pozycjonowaniem wizytówki w mapach Google:

1. Dokładne informacje: To podstawa. Upewnij się, że podstawowe informacje, takie jak nazwa, adres, numer telefonu i godziny otwarcia są dokładne i zgodne z rzeczywistością. To pomaga w poprawnym wyświetlaniu Twojej wizytówki w odpowiedzi na zapytania użytkowników.
2. Wybór odpowiednich kategorii: Wybierz dokładne kategorie, które opisują Twój biznes. To pomaga Google lepiej zrozumieć, do jakiej grupy branżowej należy Twoja firma.
3. Unikalne treści opisowe: Stwórz opis Twojej firmy, który nie tylko przedstawia jej istotę, ale także zawiera słowa kluczowe, z którymi chciałbyś być kojarzony. Unikaj ogólników, a skup się na konkretnych aspektach.
4. Zdjęcia: Dodawanie zdjęć jest nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także pomaga w pozycjonowaniu. Dodając odpowiednie opisy do multimediów, zwiększasz szanse na ich wyświetlenie w wyszukiwarce Google.
5. Opinie i oceny: Pozytywne opinie i oceny mają wpływ na pozycjonowanie, ponieważ stanowią wskaźnik zaufania dla potencjalnych klientów. Zachęcaj klientów do pozostawiania recenzji.
6. Lokalne wyszukiwanie: Jeśli prowadzisz lokalny biznes, kluczowe jest pozycjonowanie lokalne wizytówki. Wykorzystaj województwa lub miasta jako słowa kluczowe.
7. Prawdziwość danych: Upewnij się, że wizytówka firmy zawiera informacje zgodne z danymi dostępnymi w innych miejscach online, takich jak strona internetowa czy profile w mediach społecznościowych.
8. Linki do strony www i mediów społecznościowych: Jeśli posiadasz stronę internetową lub aktywne profile w mediach społecznościowych, linki do tych źródeł mogą wpłynąć na zwiększenie zaufania i poprawę pozycjonowania.

Autor

E - Prom

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *